Anežka

4 roky, akutní myeloblastická leukémie

Maminka Šárka:

Projekt Malá jóga je opravdu úžasný a myslím si, že velmi pomáhá a projasňuje naše dny. Anežka byla po intenzivní léčbě hodně zesláblá a její svalstvo také, hrbila záda při sezení a chození a díky pravidelnému cvičení s naší milou lektorkou Aničkou se postupem času vše zlepšilo a naše zádíčka jsou opět rovná :-). A nemluvím o tom, jaké je to pro Anežku zpestření a radost, vzhledem k tomu, že je stále vyjmuta z kolektivu a na žádné kroužky ani do školky chodit nemůže. Z celého srdce moc děkujeme.

Lektorka Anna:

Z nemocnice Motol si vzpomínám na větu: „Když nepřinesete dětem sluníčko, raději tam nechoďte ten den vůbec“. Věděla jsem, že nejdu Anežku a její rodinu (maminku a prarodiče) politovat, ale rozesmát.
S úsměvem jsme se všichni navzájem přivítali a rychle jsem cítila, že jsem ve správnou dobu na správném místě. Díky fantazii a otevřenosti Anežky jsme rychle k sobě našly důvěru a radost z pohybu. Byly dny, kdy jsme byly unavenější, a tak jsme se naučily poslouchat své tělo a dopřát si odpočinek. Jindy jsme lítaly jak bláznivý motýlci po místnosti. A úplně nejraději jsme objevovaly svět oceánu a dinosaurů – Anežka je totiž expert na dinosaury a fosilie, i já jsem se něco přiučila. Za 5 měsíců (s pauzou přes léto) jsem zažily krásné společné hodiny – nejen s Anežkou, ale i s její maminkou, která má můj největší obdiv za sílu a optimismus. A s dědečkem, který dělá nejlepší čaj! Po 10 lekcích budeme dále pokračovat a společně objevovat svět jógy. A já se těším, že budu moct pozorovat jak se tahle nádherná duše bude vyvíjet a jednoho dne, až z ní vyroste silná žena, navštívím ji ve vesmíru a dáme si svačinu na měsíci. Věříme totiž, že možné je všechno.