Karolínka

11 let, akutní lymfoblastická leukémie

Karolínka:

Na začátku léčby jsem měla problémy se zády, a paní doktorka mi řekla, že mám skoliózu. Už v nemocnici, během léčby, jsem proto začala cvičit s terapeutem Filipem různé zajímavé cviky. S maminkou jsme se potom zapojily do projektu Malá jóga. Teď za mnou jezdí Lucka, hrajeme si, kreslíme mandaly a tvoříme z různých materiálů. Chtěla bych za to moc poděkovat.

Maminka Romana:

Na návštěvy usměvavé lektorky Lucky u nás doma se moc těšíme. Nejenže se aktivně zapojuje Karolínka, ale i já. Lekce domlouváme podle toho, jak se Kája cítí, někdy je to složité. Když to ale vyjde, všechny se krásně protáhneme, naučíme nové cviky i s jejich názvy a zaposloucháme se do krásné meditační hudby. Pro Káju jsou Lucčiny lekce vytržením z každodennosti, má o čem novém povídat a přemýšlet. Navíc mají Lucka s Kájou stejné koníčky – pořád něco vyrábějí. A našly i další společné téma, pejsky. Lucka má labradorku Bertynku a Kája labradora Matýska. A to je super.

Lektorka Lucie:

Na loňském podzimním setkání cvičitelů dětské jógy mě zaujal projekt Fakultní nemocnice Motol a České asociace dětské jógy týkající se cvičení s onkologicky nemocnými dětmi. Začátkem tohoto roku jsem absolvovala potřebné vstupní školení. K mému velkému překvapení jsem jen o několik dnů později byla oslovena, zda bych nechtěla cvičit s desetiletou slečnou. S Karolínkou a její maminkou jsme si hned při prvním setkání padly do oka. Cvičení, protahování a posilování je sice pro Karolínku náročné, především v období intenzivní léčby, ale kompenzujeme ho Kájou velmi oblíbenými dlouhými relaxacemi a jemnými masážemi. Karolínka moc ráda kreslí, a tak se závěr našich tematických lekcí většinou snažíme obohatit i nějakým tvořením. Až na občasné strachování se o Karličku u mě z této “práce” převládají jen samé pozitivní pocity. Je to nejkřehčí a zároveň nejsilnější človíček, kterého znám. A velká osobnost. Úžasná je její vnitřní motivace ke spolupráci při cvičení. Obdivuji její všestrannost a optimismus, chuť a radost ze života přes všechny překážky a nástrahy. Mám upřímnou radost z našich společných jógových chvil a děkuji osudu za to, že mě na cestě zavedl k tak úžasné mladé slečně. A Karličce za to, že je mým velkým životním učitelem.